Artykuł sponsorowany
Chcesz wiedzieć, jakie są różnice pomiędzy telefonem na kartę a abonentem? Zastanawiasz się, w co zainwestować i dzięki czemu zaoszczędzisz więcej pieniędzy? Dowiedz się, jakie różnice oferują obie możliwości i wybierz najlepszą opcję dla siebie.
To, co łączy abonamenty i oferty na kartę to brak limitów dotyczących połączeń, wysyłanych wiadomości oraz duże pakiety danych komórkowych. Dzięki nim nie trzeba przejmować się tym, ile trwają połączenia, ile wysyła się SMS-ów, MMS-ów, czy też tym ile przesiaduje się w internecie, bez wykorzystywania domowego czy też publicznego Wi-Fi. Obecnie zarówno telefony na kartę, jak i abonamenty oferują podobne ilości oferowanych danych. Dzięki temu można swobodnie przeglądać strony, oglądać filmy, grać czy nawet brać udział w różnych zajęciach, warsztatach czy wykładach. Internet w telefonie wykorzystywany jest często jako punkt mobilnej transmisji danych. W wielu przypadkach może zastąpić router, zapewniając dostęp do Wi-Fi.
Zabierając się za różnice, które widoczne są między ofertami na kartę a abonentami, nie można nie wspomnieć o płatnościach. W przypadku abonamentu należy dokładnie trzymać się określonych terminów. Dzięki temu oferta jest aktywna, a użytkowanie telefonu możliwe. Jeśli nie zapłaci się w określonym czasie, naliczane są kary finansowe, które rosną z każdym dniem. W ten sposób na koncie mogą pojawić się spore odsetki, które trzeba zapłacić wraz z normalną kwotą przelewu, aby telefon znów mógł służyć do dzwonienia, SMS-owania czy korzystania z internetu.
W przypadku telefonu na kartę sprawa ma się inaczej. Doładowanie trzeba wykonywać w określonym terminie, ale możliwy czas użytkowania pakietu nie jest określony konkretnymi datami. Nawet przez rok po uiszczeniu ostatniej opłaty, można swobodnie odbierać telefon od innych użytkowników, nie martwiąc się o swój stan konta. To świetne rozwiązanie stworzone, np. z myślą o dzieciach, które przypadkiem nie nadszarpią rodzinnego budżetu.
Mimo rozwoju technologii dalej istnieją miejsca, do których dzwoniąc, trzeba zapłacić określoną kwotę. Mogą to być niektóre przychodnie, firmy czy też programy telewizyjne. Takie punkty wyznaczają określoną ceną za minutę rozmowy oraz koszt każdego SMS-a. Podobnie sprawa ma się, gdy rozmawia się z kimś za granicą. W przypadku naliczania opłat mogą pojawić się ogromne sumy, które trzeba zapłacić.
Jak wygląda ta sytuacja w przypadku abonamentu, a jak w telefonie na kartę. Każda opłata poza abonamentem, która została naliczona, trafia do miesięcznej płatności. Oznacza to, że wykonywanie telefonów do płatnych miejsc nie jest w żaden sposób ograniczone, ale za takie przyjemności trzeba zapłacić przy miesięcznym przelewie. W przypadku telefonu na kartę takie rozmowy są niemożliwe, jeśli nie ma się na koncie określonej sumy. Dzięki temu nie można narobić sobie niepotrzebnych problemów. Najlepsze oferty telefonów na kartę dostępne są na stronie komorkomat.pl, gdzie doradcy pomogą każdemu, kto chce znaleźć najbardziej opłacalny pakiet dla siebie.
Fot.: Magnet.me/unsplasj.com