Jaki smartwatch Samsung Galaxy Watch wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Klasyczny, sportowy, elegancki, a może z mnóstwem dodatkowych funkcji? Jaki smartwatch wybrać? A co, gdyby mieć to wszystko w jednym? Seria smartwatchy Samsung Galaxy Watch oferuje ponadczasową stylistykę i cały arsenał funkcji od śledzenia aktywności fizycznej, kontroli stanu zdrowia, po śledzenie faz snu i wsparcie w wypracowywaniu pozytywnych nawyków. Poznaj je bliżej i wybierz interesujący Cię model.

Nawiguj do celu za pomocą GPS w Samsung Galaxy Watch5 Pro

Lubisz sportowe wyzwania? Nie ma dla Ciebie granic, a brak drogi to najlepsze miejsce do treningu? Codziennie marzysz, by po pracy zmienić oficjalne obrania na wygodny dres i pobiec gdzie tylko nogi poniosą? Z Samsung Galaxy Watch5 Pro możesz biec, spacerować, jechać gdzie chcesz i kiedy chcesz. Z tym modelem możesz na bieżąco monitorować swoją pozycję na trasie, a z nową funkcją tras treningu jesteś w stanie importować trasy w formacie GPX ze smartfona na zegarek, synchronizować listy tras, sprawdzać, analizować i wiele, wiele więcej[1]! Możesz także poznać dokładny dystans, jaki przebyłeś i wtedy, kiedy zdecydujesz, że czas wracać, skorzystasz z funkcji powrotu po własnych śladach, aby znaleźć się tam, gdzie zacząłeś. Ponadto trzymanie się zaplanowanej wcześniej trasy jest łatwe dzięki głosowej lub opartej na wibracjach nawigacji zakręt po zakręcie.

Czujniki BIA, EKG i HR w Galaxy Watch5. Co to takiego?

Oczywiście smartwatch nie zastąpi zdrowego trybu życia i regularnej kontroli stanu zdrowia u lekarza, ale z pewnością pomoże w monitorowaniu wielu aspektów i w porę uświadomi o pozytywnych lub negatywnych zmianach. W modelu Galaxy Watch5 znajduje się cały arsenał czujników, które monitorują wiele czynności organizmu. Jednym z czujników jest Samsung BioActive, który monitoruje wszystkie aspekty, od zawartości tłuszczu w organizmie po masę mięśniową. Te informacje są bardzo przydatne do śledzenia postępów w treningach czy diecie[2]. Jest również elektryczny czujnik pracy serca (EKG), który pozwala śledzić w czasie rzeczywistym pracę serca, mierząc tętno i rytm pod kątem nieregularnej pracy[3]. Za pomocą optycznego czujnika tętna możesz także monitorować swoje tętno zarówno podczas treningu, po nim czy po niewielkim wysiłku.

Ćwiczysz? Spacerujesz? Wykonujesz codzienne obowiązki? Twój Smartwatch z serii Galaxy Watch zlicza kroki, kalorie, a nawet rozpoznaje programy ćwiczeń wspierając ponad 90 rodzajów aktywności fizycznych, które możesz śledzić z pomocą zegarka. Z Samsung Galaxy Watch każdy dzień będzie pełen ciekawych wyzwań i doświadczeń! Jaki smartwatch wybrać? Teraz już chyba nie masz wątpliwości?

Tekst powstał w ramach odpłatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.


[1] Pod warunkiem, że zaimportowany został plik trasy pieszej i rowerowej w formacie GPX i ustawiono trasę jako cel w ustawieniach Samsung Health. Opcja musi być włączona w ustawieniach Samsung Health podczas każdego treningu pieszego lub rowerowego.

[2] Osobom z rozrusznikiem serca lub innym aktywnym implantem medycznym NIE WOLNO mierzyć budowy tkankowej ciała. Jest to również ZABRONIONE podczas ciąży. Wyniki pomiaru mogą być niedokładne u osób w wieku poniżej 20 lat. Wszystkie funkcje UI mogą podlegać zmianom. Funkcja pomiaru składu ciała jest wspierana tylko przez smartwatche z serii Samsung Galaxy Watch4 i wprowadzone później modele Galaxy Watch.

[3] Funkcje ECG i BP powinny być wykorzystywane tylko prze osoby po 22. roku życia. Aby zapewnić dokładność odczytów ciśnienia krwi, należy co 4 tygodnie dokonywać kalibracji za pomocą ciśnieniomierza. Wymaga smartfona Galaxy z systemem Android 7.0 lub nowszym. Ciśnienie krwi należy mierzyć w stanie spoczynku, tak jak za pomocą tradycyjnego ciśnieniomierza i nie dokonywać pomiarów podczas ćwiczeń, palenia papierosów lub picia alkoholu.

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*