Sprzęt do pracy zdalnej

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Świat w ostatnich latach przeniósł się w tryb zdalny. Obecnie możliwość zdalnej pracy z każdego miejsca na Ziemi, jest standardem w większości firm. Praca z domu stawia jednak przed nami pewne wyzwania, których nie można przezwyciężyć bez odpowiedniego sprzętu. Zobacz, co jest niezbędne do pracy zdalnej. 

Komputer do pracy zdalnej   

W dzisiejszych czasach nie ma możliwości pracy bez sprzętu elektronicznego. Komputer stał się nie nowoczesnym gadżetem w biurze, ale podstawowym narzędziem pracy. Szybki procesor i pojemny dysk to minimalne wymagania dotyczące sprzętu w home office. Najczęściej przez firmy i pracowników wybierane są mobilne laptopy. Pozwalają one na dużo większy komfort prazy zdalnej, niż tradycyjne komputery osobiste. Zazwyczaj nie mają one jednak tak dużych możliwości, jak PC. Doskonałym urządzeniem do domowego biura jest iMac, czyli komputer, który cały zamknięty jest w obrębie monitora. Dzięki temu zajmuje bardzo mało miejsca, nie poświęcając przy tym wysokiej wydajności sprzętu.  

Telefon służbowy   

Kontakt ze współpracownikami podczas pracy zdalnej nie może być utrudniony. Choć dzielić Was mogą tysiące kilometrów, komunikacja musi być niezakłócona. Dobry telefon służbowy powinien być sprzętem obowiązkowym dla większości branż. W zależności od stanowiska, służbowy smartphone musi mieć inne funkcje. Dla osób zajmujących się marketingiem i prowadzeniem mediów społecznościowych, niezbędny jest duży pakiet danych internetowych i duża pojemność. Dla mniej wymagających branż, niezbędna jest właściwie tylko funkcja wykonywania połączeń telefonicznych i pisania esemesów, dlatego nie muszą być to najnowsze modele smartfonów. Jako telefony służbowe doskonale sprawdzają się urządzenia poleasingowe.  

Meble do domowego biura   

Sprzęt do pracy zdalnej to nie tylko same urządzenia, lecz także inne elementy wyposażenia home office. Biurko z dużym blatem zapewnia dużą wygodę pracy i pozwala na komfortową organizację stanowiska. Krzesło biurowe jest z kolei wymogiem z perspektywy zdrowia. Godziny spędzone przy komputerze mają bardzo negatywny wpływ na kręgosłup i postawę. Ergonomiczny fotel jest konieczny do tego, by plecy były w zdrowy sposób podparte, a ciężar ciała rozkładał się odpowiednio i nie obciążał za bardzo żadnej partii kręgosłupa. Pod biurkiem przyda się dodatkowo szafka lub słupek z szufladami do przechowywania ważnych dokumentów i przydatnych danych, które warto mieć pod ręką w czasie pracy.   

Fot.: Andrew Neel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*