Wiadomości i zainteresowania – nowy widget w Windows 10

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Aktualizacja systemu 20H2 wprowadziła kilka zmian w funkcjonowaniu systemu. Jedną z nich jest widget, który pojawia się na pasku, Wiadomości i zainteresowania.

Nowość od Microsoft została wprowadzona, po to, żeby użytkownik miał łatwy dostęp do najnowszych wiadomości. Po prawej stronie paska pojawiła się ikona, wystarczy na nią najechać, żeby wyświetliło się okno z informacjami. Nie trzeba nawet na nią klikać, wystarczy tylko ruch myszką, co może być na początku irytujące. Całość można spersonalizować, tak, żeby wyświetlały się tylko interesujące treści. Wystarczy tylko otworzyć widget, na górze znajduje się przycisk Zarządzaj. W tym oknie można wybrać jakie treści mają się wyświetlać, a których nie chcesz widzieć.

Widget jest instalowany wraz z aktualizacją, nie wymaga zgody użytkownika. Jeśli go nie potrzebujesz, możesz go w łatwy sposób wyłączyć. Wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem na pasku, najedziesz na Wiadomości i zainteresowania i wybierzesz opcję Wyłącz. Od teraz okienko będzie nieaktywne. W tym samym miejscu możesz też wybrać opcję, żeby widget wyświetlał się tylko po kliknięciu niego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*