Bank w smartfonie – która aplikacja jest najlepsza?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niemal nikt nie chodzi już do banku, żeby zlecić przelew. Teraz często i internetowe serwisy bankowe zaczynają odchodzić do lamusa, a bank przenosi się do naszego smartfona.

Wielu użytkownikom bardzo zależy na możliwości zarządzania kontem z poziomu smartfona. Instytucje finansowe starają się wychodzić tym oczekiwaniom naprzeciw. W dzisiejszych czasach każdy poważny bank posiada już swoją dedykowaną i mniej lub bardziej udaną aplikację.

Podstawowe funkcje tych aplikacji są do siebie bardzo podobne – w każdej możemy sprawdzić swój stan konta czy zlecić przelew. Na tym ich możliwości się jednak nie kończą. Wiele z nich oferuje pomoc w oszczędzaniu pieniędzy, umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej, parkingowych lub za przejazd autostradą. Dość istotnym jest więc, żeby zapoznać się z możliwościami aplikacji naszego banku.

Osoby, które dopiero planują otwarcie lub zmianę konta, również powinny rozważyć to pod kątem aplikacji. Możliwości jest wiele, a wygodny dostęp do bankowości w telefonie bywa w dzisiejszych czasach nieodzowny.

IKO

Jest to aplikacja PKO Banku Polskiego. Niedawno otrzymała ona bardzo dużą aktualizację, która wprowadziła między innymi możliwość włączenia trybu nocnego, ale też wiele innych funkcji. Oferuje możliwość łatwych płatności za pomocą kodu BLIK czy transakcji zbliżeniowych NFC. Poza tym, jako zdecydowany plus tej aplikacji można zaliczyć możliwość zakupów biletów komunikacji miejskiej i parkingowych.

Pozwala na łatwe zarządzanie przelewami a nawet na automatyczne rozliczanie rachunków. Interfejs jest łatwy w obsłudze a dzięki otrzymaniu trybu ciemnego, nie razi oczu przy niedostatecznym świetle. Warto też wspomnieć, że IKO pozwala również na podpięcie kont z innych banków. Poza tym zapewnia też dostęp do większości innych usług PKO BP, takich jak ubezpieczenia czy pożyczki. Niestety na dłuższą metę okazuje się to dość uciążliwe, gdyż użytkownik bombardowany jest reklamami kredytów.

Moje ING mobile

Jak sama nazwa wskazuje, jest to aplikacja ING Banku Śląskiego. Zajęła ona pierwsze miejsce w rankingu, prowadzonym przez serwis najlepszekonto.pl. Tak jak IKO, oferuje całą gamę możliwości zarządzania płatnościami. 

Dużym plusem jest też na pewno możliwość podglądania stanu kont w innych bankach. Zwraca się również uwagę na unikalność niektórych rozwiązań i funkcji. Minusem tej aplikacji jest brak jakichkolwiek możliwości personalizacji wyświetlania. Daje ona za to dostęp do wszystkich funkcji dostępnych w ING Banku Śląskim.

Aplikacja mBank

Tak jak dwie poprzednie, jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji bankowych. Oprócz standardowych możliwości, których notabene posiada bardzo dużo, skupia się na wspieraniu użytkownika w oszczędzaniu pieniędzy. Robi to za pomocą systemu celów oszczędnościowych. Jest to więc z pewnością dobry wybór dla osób, którym zależy na racjonalnym gospodarowaniu środkami.

Ma ona jednak bardzo znaczący minus – nie można przez nią opłacić żadnych biletów lub doładowań. W oczach wielu osób przegrywa ona pod tym względem z konkurencją.

Aplikacje innych banków

Lista banków, które posiadają swoje aplikacje oczywiście się na tym nie kończy. Swoje aplikacje posiadają też między innymi Bank Millennium, Santander Consumer Bank (Santander Mobile) czy bank Pekao S.A. (Peopay). Żeby je wszystkie dobrze opisać, trzeba by każdej z nich poświęcić osobny artykuł.

zdjęcie główne: Andy Makely/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*