Częste usterki drukarek

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drukarki to jeden z najczęściej używanych sprzętów w biurach. Mimo że mają one wiele zalet, to czasami zdarza się, że pojawi się usterka. Przedstawiamy najczęstsze awarie drukarek oraz podpowiadamy, jak sobie z nimi poradzić.

Drukarki, a szczególnie te laserowe, są wręcz nieodłączną częścią biura. Co jednak zrobić, gdy drukarka się zepsuje? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z najczęstszymi usterkami drukarek.

Drukarka nie chce drukować

Najczęstszą awarią drukarki jest brak reakcji na polecenia. Co jednak zrobić, gdy drukarka najzwyczajniej w świecie nie chce drukować? W pierwszej kolejności należy sprawdzić poprawność połączenia. Często jest tak, że kabel od drukarki jest źle włożony lub zbyt splątany, lub w przypadku drukarek korzystających z łączności bezprzewodowej, wystąpił problem z połączeniem.

Inną przyczyną tego najpowszechniejszego problemu, jest po prostu brak tonera w drukarce. Jeśli więc Twój sprzęt nie chce drukować, sprawdź, czy toner się nie wyczerpał. Jeśli okaże się, że to jest źródło problemu i konieczne jest uzupełnienie tonera, to koniecznie sprawdź tonery do drukarek Canon oraz tonery do drukarek Brother, które oferuje sklep z drukarkami. Podobnie sytuacja wygląda z papierem – drukarek może nie działać poprawnie, ponieważ nie ma w niej wystarczającej ilości arkuszy. 

Przyczyną problemu z drukowaniem może być również pogięty papier. Jeśli więc arkusz zatnie się w środku drukarki, należy bardzo ostrożnie wyjąć toner i powoli usunąć zaciętą kartkę.

Zła jakość druku

Kolejną często spotykaną usterką drukarek jest zła jakość druku. Jaki jest tego powód? Jedną z przyczyn wyraźnego pogorszenia jakości wydruku, na przykład zbyt bladego lub poszarpanego tekstu, może być zabrudzenie urządzenia. Jeśli więc przydarzy Ci się coś takiego, to warto upewnić się, czy do wnętrza urządzenia nie dostał się żaden drobny przedmiot, jak choćby spinacz biurowy lub zszywka. 

Przyczyną słabej jakości druku może być również toner. Pamiętaj więc, aby nie kupować tanich i niepewnych zamienników oraz aby przechowywać tonery w prawidłowy sposób. Nie zapomnij także o usunięciu wszystkich zabezpieczeń przed zamontowaniem tonera.

Proszek z tonera wewnątrz drukarki

Usterką dość częstą dla drukarek laserowych, jest także proszek z tonera pojawiający się wewnątrz drukarki. Warto jednak  zaznaczyć, że niektóre modele drukarek wyposażone są w specjalne pojemniki resztkowe. Jeśli również Twoja drukarka taki ma, to proszek jest zupełnie normalny i nie oznacza żadnej usterki. Jeśli jednak jesteś pewny, że najczęstszą przyczyną jest mechaniczne uszkodzenie tonera, niewłaściwy dobór lub niewłaściwy montaż.

Zdj. główne: Evelyn Geissler/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*