Nowe menu Start w Windows 10

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Microsoft zdecydował się na wprowadzenie nowej ewolucji menu Start. To część zmian odświeżających interfejs Windows 10, które trafią do systemu w przyszłym roku.

Nowy wygląd Windows 10 – nowocześniejsze menu Start

Najbardziej widoczną zmianą jest dostosowanie koloru kafelków z aplikacjami do obecnego motywu systemu. Dzięki temu design jest o wiele bardziej spójny, co daje lepszy efekt. We wcześniejszych wersjach Windowsa 10 część programów miała ściśle określony kolor tła dla kafelków – aplikacje związane z konsolą Xbox wyświetlały się zawsze na zielono, a kafelki dla pakietów biurowych miały barwę taką, jak ikona danego programu.

W nowej wersji systemu wszystkie kafelki w menu będą wyświetlać się w ten sam sposób. Już na pierwszych zrzutach ekranu widać, że ta z pozoru niewielka zmiana ma zauważalny efekt – nowe menu prezentuje się znacznie lepiej. Odświeżony design wiąże się także z innymi zmianami w interfejsie, takimi jak na przykład nowe ikony programów Microsoftu.

Jak skorzystać z nowego menu Start w Windows 10?

Nowości nie trafią do każdego użytkownika tego systemu. Microsoft podjął decyzję o stopniowym wdrażaniu tego rozwiązania. Aby skorzystać z nowego menu Start w Windows 10, musimy dysponować kompilacją systemu Windows 10 o numerze 20161. Jest to build dostępny dla uczestników programu Windows Insider. Gigant z Redmond zdecydował się na tak zwane testy A/B – nowy wygląd menu Start otrzyma tylko część użytkowników tej wersji. Wybór dokonywany jest losowo.

Istnieje także alternatywne rozwiązanie w postaci narzędzia ViveTool, które pozwoli przetestować nowe zmiany użytkownikom spoza programu Windows Insider. Nie jest to jednak metoda wspierana przez Microsoft.

Na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się oficjalnej aktualizacji z nowym wyglądem. Najprawdopodobniej trafi do naszych systemów jeszcze w tym roku. W Windows Insider dostępne są także kolejne zmiany w kwestii designu, takie jak nowe menu Alt-Tab czy zmiany w pasku zadań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*