Czym jest wzmacniacz antenowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wzmacniacz antenowy pozwala poprawić słaby i podatny na zakłócenia sygnał TV. Jeśli masz do czynienia z kiepskiej jakości, przerywanym obrazem lub widzisz szum, warto rozważyć montaż wzmacniacza antenowego. Z artykułu dowiesz się więcej na temat jego zastosowania. 

Problem z sygnałem

Na mapie każdego ośrodka, niezależnie od tego, czy są to peryferia czy duże miasto, występują obszary słabego zasięgu. Aby cieszyć się dobrą jakością oglądanych programów, należy zainwestować w dodatkowy komponent wspierający prawidłowy odbiór sygnału TV. Jednym z takich urządzeń jest wzmacniacz sygnału antenowego, który umożliwia uzyskanie stabilnego obrazu oraz wyraźnego dźwięku na kanałach telewizyjnych, nawet w przypadku, gdy transmisja ma do pokonania dużą odległość, a sygnał jest wyjątkowo słaby. 

Jak nie generować zakłóceń?

Urządzenie wzmacniające sygnał powinno się stosować w sytuacji, gdy jest ono naprawdę konieczne. Przed zakupem wzmacniacza antenowego warto sprawdzić, czy nie jest się już w posiadaniu tzw. anteny aktywnej z wbudowanym wzmacniaczem sygnału. W takiej sytuacji zakłócenia mogą wynikać z innych powodów, np. być spowodowane jakością przewodów lub odbiornika telewizyjnego. Aby mieć pewność, że urządzenie będzie pracować wydanie, bezawaryjnie i że sprawdzi się nawet w wymagających warunkach, warto zainwestować w wysokiej jakości wzmacniacz od zaufanego producenta. 

Warto pamiętać również o tym, że typowy wzmacniacz ma tendencję do zniekształcania sygnału i przy nałożeniu się na siebie działania kilku urządzeń tego typu może dojść do pogorszenia warunków odbioru. Można zaobserwować to zjawisko w przypadku instalacji zbiorczych, gdzie praca kilku wzmacniaczy sygnału telewizji naziemnej, zainstalowanych blisko siebie, zwykle generuje zakłócenia.

Montaż wzmacniacza

Wzmacniacze do TV-SAT są dostępne w różnych wariantach montażu. Do najpopularniejszych modeli należą: wzmacniacze kanałowe, budynkowe oraz masztowe. Przed zakupem wzmacniacza należy przemyśleć najważniejsze parametry urządzenia,  a także sprawdzić, czy będzie ono kompatybilne z posiadaną instalacją. Warto również sprawdzić specyfikę urządzenia, aby dowiedzieć się, czy wzmacniacz jest przeznaczony do montażu wewnętrznego czy zewnętrznego. W drugim przypadku do zainstalowania urządzenia może być konieczna zgoda administratora budynku lub wspólnoty mieszkaniowej.

Zdj. główne: Mohammed lak/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*