Fuchsia OS – Google pracuje nad nowym systemem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System, który w przyszłości może zastąpić Androida oraz Chrome OS został wprowadzony na pierwsze urządzenia. Od tego, jaki będzie jego odbiór, zależy czy będzie nadal rozwijany.

Nowy system od Google po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2016 roku. Oprogramowanie ma docelowo znaleźć się na urządzeniach od giganta z Mountain View. Ma to być spójne środowisko, które będzie wykorzystywane zarówno na smartfonach, komputerach oraz urządzeniach smarthome. Google chce, żeby system w przyszłości był głównym oprogramowaniem w domu użytkownika. Dotychczas urządzenia są oparte na kilku różnych systemach, które co prawda są ze sobą spójne, jednak nie stanowią całości Fuchsia OS ma to zmienić.

Dla Google bardzo ważne jest to, jak nowe oprogramowanie zostanie przyjęte. Na początek zostanie ono wprowadzone na Nest Hub, czyli urządzenie, użytku codziennego. Jest to asystent głosowy, który umożliwia sprawdzenie pogody, najświeższych wiadomości czy sprawdzenie planu dnia. Firma z Mountain View chce zbadać, jakie będą wrażenia z korzystania z nowego oprogramowania. Zebrane opinie pozwolą na określenie kierunku, w jakim ma zmierzać rozwój Fuchsia OS.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*