Mów, zamiast pisać – Microsoft Dictate dostępny po polsku!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na tę zmianę czekało wielu użytkowników pakietu Office. Od kilku dni jest już dostępna funkcja Microsoft Dictate w języku polskim. Sprawdziliśmy, na czym ona polega.

Sama funkcja jest już dostępna od kilku miesięcy. Jednak w przypadku użytkowników w naszym kraju na niewiele się ona zdawała, ponieważ nie obsługiwała języka polskiego. Początkowo było dostępnych tylko kilka języków, m.in. angielski, niemiecki, włoski, portugalski i hiszpański. Jak to w wielu przypadkach bywa, nasz język był daleko na liście rozwijania funkcjonalności. Jednak cierpliwość się opłaciła i Microsoft dodał polski do Dictate. Od teraz można w pełni korzystać z tej funkcjonalności.

Co daje korzystanie z niej? Przede wszystkim do duża wygoda, szczególnie jeśli nie mamy czasu lub możliwości, żeby pisać za pomocą klawiatury. System przetwarza słowa na tekst, po wypowiedzeniu całości, wystarczy tylko zerknąć, żeby sformatować tekst i całość jest gotowa. Co więcej, rozpoznaje też komendy, dzięki temu możesz dodawać znaki interpunkcyjne lub wypunktowania. Całość jest nadal rozwijana, należy się więc spodziewać, że kolejne polecenia będą dodawane do Dictate. Żeby korzystać z tej funkcji, musisz mieć aktywną subskrypcję Microsoft Office 365.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*