Sprzęt poleasingowy – czy warto go kupić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kupno elektroniki to zawsze spory wydatek, na który większość osób musi odkładać pieniądze przez dłuższy czas lub wyciągnąć sporą sumę z puli oszczędności. Co jednak w sytuacji, kiedy sprzęt dokona żywota z dnia na dzień, a komputer potrzebny jest na już? Doskonałym rozwiązaniem jest kupno sprzętu poleasingowego, który jest znacznie tańszy od modeli dostępnych w sklepach. Odpowiadamy na pytanie, czy opłaca się kupować urządzenia poleasingowe. 

Czym jest sprzęt poleasingowy?  

Z leasingu sprzętu elektronicznego korzystają przede wszystkim duże firmy, które wypożyczają laptopy oraz telefony służbowe dla pracowników. Do pracy w korporacjach potrzebny jest nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt, ponieważ musi on znosić intensywną eksploatację oraz „dźwigać” wymagające programy komputerowe. Zwłaszcza dział IT oraz graficy komputerowi wymagają nowych, profesjonalnych modeli komputerów.

Konieczność częstej wymiany elektroniki sprawia, że koszty mogą okazać się zbyt duże, a ponadto wyrzucanie takiego sprzętu jest nieekonomiczne i nieekologiczne. Leasing pozwala na korzystanie z najnowszych modeli komputerów oraz laptopów, a następnie oddanie ich z powrotem do firmy i zabranie z niej nowszych modeli sprzętu. Firmy leasingowe sprzedają później sprzęt poleasingowy, z którego przez krótki okres korzystali pracownicy na przykład korporacji, po okazyjnej cenie.. 

Czy sprzęt poleasingowy to to samo, co używana elektronika od osób prywatnych?  

Nie do końca jest to prawda. Oczywiście sprzęt poleasingowy jest używany, jednak nie można postawić znaku równości między laptopem z portalu aukcyjnego a laptopem poleasingowym. Sprzęt oddany do firmy leasingowej jest profesjonalnie czyszczony, naprawiany, odnawiany, komputery dostają też nowe dyski. Dobrej jakości sprzęt możesz kupić nawet za połowę ceny.

Niestety ten kupiony od osób prywatnych, nawet w dobrym stanie, nie jest doprowadzony do tak nienagannej formy przed sprzedażą. Dodatkowo, pozostałości danych na starym dysku osoby, od której kupujesz sprzęt, mogą sprawić, że szybko zacznie on zwalniać i przypominać o swoim wieku. Komputery stacjonarne poleasingowe są nie tylko nowoczesne, lecz także, choć używane, praktycznie jak nowe.

Dlaczego opłaca się kupować sprzęt poleasingowy?   

Firmy skupujące sprzęty poleasingowe dbają o swoją renomę i naprawdę przykładają się do swojej pracy, dlatego odnawiane przez nie laptopy używane czy komputery są naprawdę fantastycznie zrehabilitowane. Ponadto sprzęt poleasingowy jest mocny, jakościowy i nowoczesny, ponieważ duże firmy korzystają z najnowszych technologii, które wymagają dobrego wyposażenia, a urządzenia są w użyciu maksymalnie dwa do trzech lat. Ceny sprzętów poleasingowych mogą naprawdę zachwycić, ponieważ jak na tak wysoką jakość i niski poziom zużycia, koszty są bardzo niskie. W internetowym sklepie z pewnością znajdziesz komputer odpowiadający Twoim potrzebom. 

Sprzęt elektroniczny nie należy do tanich zakupów, jednak w dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez niego jest niemal niemożliwe. Jeśli nie chcesz wyciągać z kieszeni wielu tysięcy złotych na nowy laptop, opcja komputera poleasingowego to idealne rozwiązanie.

Zdj. głóne: J. Kelly Brito/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*