Pamięć do grania – jaki dysk do komputera wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gry na PC to popularna rozrywka wśród wielu osób. Niestety, jeśli nasz komputer nie posiada odpowiednich parametrów, nawet najlepsza gra w naszym odczuciu pozostanie przeciętna, jeśli będzie się zawieszać, a działanie sprzętu zostanie spowolnione. Stąd każdy zapalony gracz z pewnością zgodzi się, że odpowiednia pamięć do grania to podstawa udanej rozrywki. Dlaczego odpowiedni dysk do grania jest tak istotny? Jeśli zastanawiasz się, jaką pamięć wybrać do grania, aby móc cieszyć się niesamowitymi doznaniami, sprawdź nasz najnowszy artykuł.

Dysk do grania – dlaczego warto wybrać dysk SSD?

Z jednej strony pamięć do grania w postaci dysku nie ma aż tak kluczowego wpływu na wydajność Twojej gry jak procesor czy karta graficzna. Mimo tego to właśnie od dysku zależy to, czy będzie możliwe załadowanie gry, jej zapisanie czy odtworzenie zapisanej. Od tego, jaki rodzaj dysku do komputera wybierzemy, będzie także zależeć, czy będziemy zadowoleni z przebiegu naszych wirtualnych zmagań.

Jaki dysk do komputera wybrać? Choć niektórzy mogą patrzeć na tradycyjny dysk HDD z sentymentem, nie ulega wątpliwości, że swoje lata świetności ma on już za sobą. Jeśli chcesz, aby Twoje gamingowe zmagania przeszły na wyższy poziom, wybór jest tylko jeden – dysk SSD. 

Wybór dysku SSD jako pamięci do grania to przede wszystkim o wiele lepsza wydajność, a to oznacza duży komfort gry. Nie musisz być doświadczonym graczem, aby przy jego użyciu odczuć szybsze uruchamianie czy ładowanie kolejnego poziomu.

Jak wybrać dysk do komputera?

Wybierając możliwie najlepszą pamięć do grania, warto zwrócić uwagę na kilka dość istotnych parametrów. Są to:

  • pojemność – im większa, tym więcej miejsca na gry, aplikacje czy programy. Warto mieć to na uwadze, gdyż nowoczesne gry posiadają coraz większe rozmiary. Często może to być już 100 GB;
  • interfejs – wpływa m.in. na to, jakie wyniki może osiągać Twój sprzęt w trakcie gry;
  • szybkość odczytu/zapisu.

Jaką pamięć wybrać do grania?

Jaki dysk do komputera okaże się najlepszym rozwiązaniem? Osoby, które wolą rozgrywki na klasycznych pecetach, potrzebują bardzo dużej prędkości i płynności akcji. Te dwa czynniki stanowią bowiem gwarancję przewagi nad swoimi przeciwnikami. Jednocześnie zadowalająca pojemność dysku umożliwi stworzenie interesującej biblioteki gier. Jeśli jako gracz poszukujesz właśnie tego, wybierz dysk 990 PRO PCle 4.0 NVMe™ M.2 SSD o pojemności 2TB od marki Samsung. To zaawansowany dysk SSD, który zachwyca wydajnością. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*