Sklep internetowy dla małego przedsiębiorstwa – zobacz, jak zacząć!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prowadzisz sklep stacjonarny, jednak pragniesz na stałe zagościć w Internecie? Nie masz bladego pojęcia, jak rozpocząć działalność online? Podpowiadamy, co robić, aby prężnie działać w sieci. Chcesz zaistnieć na rynku e-commerce? Koniecznie sprawdź, jakie wskazówki przygotowaliśmy dla Ciebie!

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na aktywność w przestrzeni wirtualnej. Nic dziwnego. Konsumenci chętnie dokonują zakupy przez Internet, oszczędzając przy tym czas i wysiłek. To proste rozwiązanie biznesowe, które pozwala na atrakcyjne przedstawienie oferty dostępnych produktów i usług oraz zasilenie bazy stałych klientów. Co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się uruchomić sklep internetowy? Dowiedz się już teraz!

Platforma a sklep internetowy 

Pierwszym etapem jest wybór narzędzia za pośrednictwem którego założysz sklep internetowy. Każda platforma sklep nieco się od siebie różni, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim przeanalizuj dostępne w niej opcje, funkcje oraz możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji. Ważnym kryterium jest także łatwość obsługi, zwłaszcza że dopiero rozpoczynasz przygodę z e-biznesem. 

Strona WWW ze sklepem czy bez? 

Czy sklep internetowy stanowi integralną część strony WWW? Niekoniecznie. W zasadzie może to być oddzielne narzędzie, które stworzysz na przeznaczonej do tego platformie. Co zrobić, aby uruchomić gotowy sklep internetowy? Wystarczy, że wybierzesz jedną z oferowanych na rynku branży platform. Decyzja ta wiąże się z pewnymi ograniczeniami lub zaawansowanymi umiejętnościami z zakresu kodowania czy znajomości wtyczek (a te zazwyczaj wymagają opłaty). 

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku sklepu internetowego na własnej stronie WWW. Zwróć uwagę na dobór programu, przeanalizuj wszystkie “za” i “przeciw”, ponieważ od niego zależy całokształt Twojej działalności w sieci. 

Nazwa strony internetowej 

Domena to wizytówka marki, dlatego tworząc ją powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników. Jakich? Oto one: 

  • nazwa strony WWW równa się nazwa Twojej firmy. W ten sposób zachować spójność, a potencjalni konsumenci nie będą mieli problemu z wyszukaniem zarządzanego przez Ciebie e-sklepu, 
  • nie komplikuj – postaw na proste skojarzenia i łatwą do zapamiętania nazwę, 
  • zadbaj o odpowiednie rozszerzenie (.com lub .pl). 

W zależności od funkcji platformy, musisz liczyć się, że każdy sklep internetowy cena jego założenia jest różna. Zastanów się, jakich opcji oczekujesz od swojego serwisu – być może wystarczy Ci jego podstawowa forma. 

Fot.: Pavel Danilyuk/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*