Duży monitor do domu i do pracy — sprawdzamy, czy warto go kupić

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wielkość monitora to jeden z pierwszych parametrów, które bierze się przy zakupie nowego urządzenia. I nie ma w tym nic dziwnego — od rozmiaru monitora zależy wygoda korzystania z komputera na co dzień. Ale czy zawsze duży monitor to faktycznie najlepszy wybór? Czy więcej oznacza lepiej? Sprawdź, w jakiej sytuacji warto sięgnąć po większy monitor i komu najbardziej się on przyda.

Duży monitor, czyli jaki? Poznaj najpopularniejsze rodzaje dostępne w ofercie

Jeżeli zastanawiasz się, jaki monitor ultrapanoramiczny lub panoramiczny się sprawdzi w domu, lub w pracy, musisz wiedzieć w pierwszej kolejności, jakie urządzenia są dostępne w sklepach. Na wielkość ekranu ma wpływ przekątna urządzenia oraz proporcje ekranu. Oba rodzaje urządzeń mogą być uznane za duży monitor, ale najczęściej za szerokie uznaje się te, które mają przekątną powyżej 27 cali oraz takie, które posiadają ekran o panoramicznym lub ultrapanoramicznym kształcie.

Kiedy warto sięgnąć po duży monitor do domu?

Szeroki monitor komputerowy może całkowicie odmienić wygodę korzystania z komputera. Zdecydowanie warto sięgnąć po taki monitor, jeśli często grasz w gry. Oferta monitorów stworzonych z myślą o graczach jest naprawdę spora — znajdą się zarówno modele, które możesz kupić przy małym budżecie, jak i coś z wyższej półki dla oczekujących nieco lepszego jakości i wydajności w trakcie grania. 

Warto kupić duży monitor również wtedy, gdy często oglądasz na nim filmy, programy, mecze i wszystko, co tylko można znaleźć na platformach streamingowych. Oglądanie na dużym ekranie jest o wiele przyjemniejsze, a często wiąże się też z wyższą jakością i szczegółowością obrazu pod warunkiem, że wybierzesz model o dobrych parametrach.

Dla kogo przeznaczony jest szeroki monitor do pracy?

Jak się okazuje, nie zawsze większy monitor poprawia komfort pracy, szczególnie jeśli na co dzień wykonujesz nieskomplikowane czynności przy komputerze, do których nie potrzebujesz uruchamiać więcej niż jednego programu. Wybór dużego monitora do pracy powinien być zatem dopasowany do rodzaju wykonywanych zadań oraz przyzwyczajeń użytkownika. Najbardziej skorzystają na nim osoby pracujące z danymi (np. analitycy), programiści czy osoby zajmujące się montażem treści audio, wideo, designem lub edycją zdjęć. 

Podsumowanie

Czy duży monitor to dobry wybór do rozrywki i domowego biura? Tak, pod warunkiem że wiesz, czego od takiego urządzenia oczekujesz. Zbyt duży monitor używany tylko do przeglądania internetu to przerost formy nad treścią, ale monitor ultrapanoramiczny dla gracza lub internetowego twórcy będzie już niezbędnym narzędziem, z którego wycisną maksimum możliwości. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Fot.: materiał prasowy Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*