Zabezpieczenie telefonu przed zniszczeniem – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Telefon można bardzo łatwo uszkodzić. Może on przypadkiem wypaść z kieszeni, zarysować się czy też pęknąć przy nagłym spotkaniu z twardą powierzchnią. Jak chronić smartfon przed uszkodzeniami? Dowiedz się, za pomocą jakich akcesoriów możesz zabezpieczyć swój smartfon.

Szkło hybrydowe

Do ochrony telefonu warto kupić szkło hartowane bądź folię ochronną. Najlepszym rozwiązaniem będzie szkło hybrydowe, czyli połączenie tego, co najlepsze w folii i hartowanym szkle. Hybrydowy odpowiednik tej ochrony charakteryzuje się niezwykłą odpornością na uszkodzenia, niskim poziomem łamliwości, a także nikłą szansą na pęknięcia, odpryski czy uszczerbki. Słynie on ze swojej elastyczności i łatwości montowania na telefonach. 

Szkło hybrydowe jest doceniane przez wielu, głównie ze względu na niezwykle cienką grubość, która umożliwia komfortowe użytkowanie telefonu. Nie wpływa ono na wygląd ekranu ani na sprawne korzystanie z dotykowego wyświetlacza. Działanie ze szkłem hybrydowym przypomina kontakt z czystym telefonem. Warto jednak zaznaczyć, że szkło hybrydowe łatwo się rysuje. Ślady użytkowania pojawiają się na nim zdecydowanie łatwiej niż na szkle hartowanym. To jednak rozwiązanie idealne dla osób, dla których folia jest za delikatna, a szkło hartowane za grube i za mocno wyczuwalne na telefonie.

Etui na telefon

Kolor czy kształt etui nie ma większego znaczenia, najważniejszy jest wybór odpowiedniego materiału, z jakiego pokrowiec został wykonany. Materiałowe etui chroni przed zarysowaniami, ale nie przed upadkami, dlatego nadaje się jedynie do przenoszenia telefonu w torbach czy plecakach. Etui skórzane cechuje się wysoką wytrzymałością, ochroną przed zarysowaniami i upadkami oraz funkcjonalnością. Takie pokrowce często mają dodatkowe miejsce na dokumenty, pieniądze czy też na karty, dzięki czemu są niezwykle wygodne w użyciu.

Najczęściej spotykane są etui z poliwęglanu i silikonowe. Te pierwsze skutecznie chronią telefon, są tak trwałe, że niestraszne im twarde, kamienne powierzchnie. Poleca się je nawet na wycieczki górskie. Silikonowe etui zapewniają bezpieczeństwo użytkowania w przypadku upadków z niedużych wysokości. Dobrze chronią telefon przed zarysowaniami.

Uwagę warto zwrócić również na wodoszczelne pokrowce na telefon. Takie modele chronią przed wilgocią i wodą w określonych sytuacjach. Szukając takiego etui, warto sprawdzać wartość współczynnika IPX, określającego klasę wodoszczelności – im wyższy, tym lepszy dla urządzenia.

Bumper na smartfon

Tak zwany zderzak na telefon to specjalna ramka, która okala i zabezpiecza szczególnie wrażliwe na uszkodzenia krawędzie urządzenia. Całość zakłada się na boki smartfona, aby ochronić go przed niektórymi niebezpiecznymi sytuacjami. Bumper jest wyczuwalny, ponieważ delikatnie wystaje, ale zabezpiecza ekran przed porysowaniem i obiektyw smartfona przed różnymi uszkodzeniami zewnętrznymi. Bumpery dobrze sprawdzają się do ochrony sprzętu przed upadkami, jednak należy łączyć je z innymi osłonami, aby chronić urządzenia przed zadrapaniami i uszkodzeniami zewnętrznymi, np. przed długopisem, który wbija się w telefon w plecaku, czy przed kamieniem, który spadnie na ekran smartfona w pozadomowych warunkach. Wybierając taki produkt, należy sprawdzić, czy jest idealnie dostosowany do urządzenia, np. ma niezbędne wycięcia i wypustki.

Zdj. główne: Fernando Arcos/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*