Jak można zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Telefony są coraz droższe, bardziej zaawansowane technicznie i piękniejsze. Co roku konferencje prasowe wiodących producentów przyciągają przed ekrany komputera cały technologicznie zaawansowany świat, a smartfony tuż po premierze są pożądane przez miliony odbiorców w każdym wieku. Niestety, ale wraz z coraz większym zaawansowaniem technicznym rośnie cena, ta zaś nie ma odzwierciedlenia w kwestii ich wytrzymałości na zużycie. Co to oznacza? Że w kieszeni nosimy smartfony w cenie niebezpiecznie zbliżającej się do 6-cyfrowych kwot, a ich uszkodzenie może wiązać się z wydatkiem rzędu połowy wartości nowego telefonu. Warto go zatem zabezpieczyć, tylko w jaki sposób? Jest ich przynajmniej kilka.

Dlaczego warto zabezpieczyć smartfon?

Cena zakupu najważniejszych w świecie smartfonów, czyli tak naprawdę okrętów flagowych, rośnie z roku na rok, podobnie jak rozdzielczość ekranów i ich przekątna, zoom optyczny czy liczba funkcji, które przez technologiczny świat oceniane są jako niezwykle istotne. Mimo iż ciężko nam porównać obecne telefony z tymi, które nosiliśmy w kieszeni jeszcze kilkanaście lat temu, to w dalszym ciągu urządzenia te cierpią na jedną, poważną wadę – łatwość ich uszkodzenia, która wynika z coraz większego zaawansowania technicznego.

Uszkodzenie to kwestia czasu. Standardem są rysy, które co prawda przeszkadzają, lecz nie ujmują smartfonom użyteczności. Gorzej jest w sytuacji, gdy zamiast rys całe smartfony pokrywają pęknięcia. Te z kolei mogą prowadzić do uszkodzenia skóry podczas korzystania z telefonu, a przez niewielkie szpary do wnętrza telefonu może dostać się wilgoć. Właśnie z tego względu warto je skutecznie chronić i to za wszelką cenę.

Etui na telefon – stylowa ochrona na co dzień

Absolutną podstawą tuż po zakupie smartfona powinno być z całą pewnością etui na telefon, które skutecznie chroni całe urządzenie przed skutkami większości niebezpiecznych sytuacji. Użytecznością nic nie dorównuje grubym etui, które to absorbują większość energii i nie pozwalają jej przedostać się aż do obudowy smartfona. Nieco cieńsze modele skutecznie zabezpieczają przed zarysowaniami, dlatego w większości przypadków to właśnie one stanowią najlepszy wybór łączący dobrą ochronę ze stylem.

Poszczególne modele różnią się oczywiście kolorystyką, wzorami, konstrukcją i wieloma parametrami technicznymi, przez które wybór tego idealnego może wcale nie być tak prosty, jak mogłoby się wydawać. 

Pokrowiec na telefon – różne rodzaje dla różnych klientów

Pokrowiec na telefon różni się oczywiście konstrukcją, która tak naprawdę może przybierać przeróżne, wymyślne i nietypowe formy. Dużą popularnością cieszy się etui na telefon przypominające książkę, który otwiera się w podobny sposób. To rozwiązanie, które najlepiej zabezpiecza smartfon umieszczony we wnętrzu, tym samym jest najczęściej wybierany wśród wielbicieli stuprocentowej ochrony swojego cennego urządzenia nawet w razie jego upuszczenia na twardą posadzkę.

Podobnie dużą popularnością cieszy się cienka nakładka na telefon, np. iPhone, która z kolei przyciąga klientów swoją konstrukcją typu slim. Takie akcesoria w zasadzie w ogóle nie pogrubiają smartfona i są zupełnie niewidoczne od frontu. Wielu klientów docenia, poza oczywiście samą funkcją zabezpieczającą, również kwestię poprawy chwytu – producenci smartfonów upodobali sobie śliskie tworzywa, przez które każdy telefon może wymknąć się z naszych dłoni w najmniej oczekiwanym momencie.

Zadbaj o swój telefon i wybierz pokrowiec, który spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj – warto dopłacić nieco więcej i zdecydować się na ten, który będzie dobrze dopasowany do Twojego modelu smartfona. Wiele osób w celu pewnych oszczędności wybiera akcesoria z niepewnego źródła, które mogą wywoływać nacisk w jednym, źle wykonanym miejscu, np. na ekran. Co to oznacza? Jego uszkodzenie od razu w chwili upadku telefonu na posadzkę.

Fot.: Daniel Romero/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*