Jakie zalety ma Macbook?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Od lat Macbooki cieszą się dużą popularnością. Z artykułu dowiesz się, dla kogo ten sprzęt będzie najlepszy i jakie cechy przemawiają za jego zakupem.

Wybór urządzenia do nauki czy pracy powinien zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb. Należy pamiętać o tym, że Macbooki mogą być na początku trudne w obsłudze dla osób, które są przyzwyczajone do systemu Windows. Nie jest to również komputer, który zaspokoi wszystkie potrzeby miłośników gier czy programistów.

Ekosystem urządzeń od Apple

Ekosystem Apple działa w oparciu o mechanizm Continuity, czyli zbiór funkcji oraz usług umożliwiających współpracę urządzeń marki Apple. Jeśli posiadasz już konto Apple ID i na co dzień korzystasz z innych urządzeń tej firmy, to laptop apple macbook będzie świetnym uzupełnieniem ekosystemu z nadgryzionym jabłkiem. Współpraca systemów operacyjnych produktów usprawnia pracę, pozwalając na m.in. rozpoczęcie zadania na jednym urządzeniu i kontynuowanie go na innym. Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają iPhone’a i dowolny komputer Mac, jest również konfiguracja urządzeń w taki sposób, aby mogły odbierać połączenia głosowe i wiadomości tekstowe SMS bezpośrednio na Macu, bez konieczności sprawdzania telefonu. 

Intuicyjny system

Większość osób, które korzystają z Macbooków, robi to ze względu na system operacyjny macOS, który jest integralną częścią komputerów Mac. Funkcjonalność i prosty interfejs sprawiają, że system jest przyjazny użytkownikowi i po nabraniu wprawy staje się intuicyjny. Również pierwsza konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta. W zależności od potrzeb można zainwestować w Macbooka Air lub model z serii Pro, przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników, którzy na co dzień pracują z grafiką, wideo i aplikacjami projektowymi. Notebooki są wyposażone w ekrany o przekątnej 13, 14 oraz 16 cali.

Przyjemna klawiatura

Macbooki są wyposażone w przyjemną i cichą klawiaturę, która stanowi ogromną zaletę tych urządzeń. Dodatkowo większe przerwy między klawiszami sprzyjają szybszemu pisaniu i minimalizują ryzyko popełnienia pomyłki. 

Lekki i poręczny komputer

Laptop Air jest lekki i ma niewielkie wymiary, dzięki czemu jest wygodny do codziennego noszenia do pracy, na uczelnię, a także do zabrania w daleką podróż. Urządzenia wyróżniają się także wytrzymałą baterią, co sprawia, że nie zawsze trzeba nosić ze sobą kabel do ładowania. 

Design urządzenia

Wiele osób ceni sobie urządzenia firmy Apple również ze względu na minimalistyczny design. Każda decyzja projektantów i inżynierów Apple jest starannie przemyślana, aby za prostą i elegancką formą podążała funkcjonalność komputera.

Fot.: Maxim Hopman/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*