Nowe Age of Empires coraz bliżej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fani kultowej gry mogą już rozpocząć odliczanie. Nowy tytuł z serii ukaże się jeszcze w tym roku. Znamy dokładną datę premiery tej ponadczasowej strategii!

Powstanie nowego tytułu serii z gatunku RTS jest już pewne od dłuższego czasu. Twórcy gry uchylili rąbka tajemnicy już 10 kwietnia tego roku. Jednak więcej szczegółów zostało ujawnione podczas targów E3. Tytuł zostanie lada moment skończony i zgodnie z zapewnieniami autorów, jego pełna premiera odbędzie się 29 października 2021. Fani tytułu muszą się więc uzbroić w cierpliwość i liczyć, że nie złego się nie wydarzy na końcowym etapie. Za rozgrywkę odpowiada studio Relic Entertainment, które przygotowywało wcześniej takie gry jak Company of Heroes czy Homeworld.

Podczas konferencji ujawniono gameplay’e i przekazano, jak będzie wyglądała rozgrywka. Gracze będą mieli możliwość rozegrać 4 kampanie historyczne na przestrzeni kilku er. Do wyboru będą takie mocarstwa jak m.in. Chińczycy, Mongołowie i Anglicy. Gra będzie dostępna tylko na PC. Będzie z niej można skorzystać w ramach abonamentu Game Pass.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*