Jak zabezpieczyć elektronikę w podróży?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybierasz się w podróż i zabierasz ze sobą sprzęt elektroniczny taki jak laptop, tablet czy smartfon? Dowiedz się, jak skutecznie je zabezpieczyć, aby nie uszkodziły się one w Twojej walizce lub torbie podręcznej.

Zabezpieczenie smartfona

W dzisiejszych czasach smartfon jest sprzętem, z którym niemal się nie rozstajemy, a w podróży jest on często niezbędny. To w nim właśnie najczęściej mamy nawigację i mapę, służy nam za przewodnik, za jego pomocą kupujemy i okazujemy bilety, przyda się on nawet do odprawy samolotowej. Dlatego też z pewnością wolałbyś uniknąć, aby stało się z nim coś niepożądanego, co utrudni lub całkowicie uniemożliwi jego prawidłowe działanie. Co więc zarobić, aby zabezpieczyć telefon w podróży? Przede wszystkim zainwestuj w szkło hartowane, które ochroni szybkę Twojego telefonu przed pęknięciami i mniej groźnymi zarysowaniami. Dobrze jest też, aby Twój sprzęt posiadał dodatkową obudowę lub etui, które w razie czego zamortyzuje upadek. Dodatkowym plusem będzie etui wodoodporne. Jeśli jedziesz poza granice Unii Europejskiej, musisz pamiętać też o kwestii połączeń i zużycia transmisji danych. Jest to nie lada wydatek, dlatego najlepiej nie korzystać z własnego internetu oraz wyłączyć pocztę głosową. Dobrym pomysłem jest także zainstalowanie na telefon antywirusa oraz aplikacji do VPN, która będzie sprawdzać, czy połączenia z WiFi jest bezpieczne. Warto także przed wyjazdem zrobić kopię danych i kontaktów na wypadek kradzieży lub innych niefortunnych zdarzeń.

Zabezpieczenie tabletu

Tablet, tak samo jak smartfon, może się okazać przydatnym kompanem podróży. Dlatego też warto go odpowiednio zabezpieczyć. Tak samo jak w przypadku telefonu, szybka tabletu jest narażona na różnego rodzaju pęknięcia i zarysowania. Dlatego także w tym przypadku dobrze jest się zaopatrzyć w szkło hartowane, na przykład to dostępne na stronie https://etuitab.pl/szkla-hartowane. Tablet będzie także wymagał odpowiedniego etui, takiego jak https://etuitab.pl/etui-na-tablet-samsung lub https://etuitab.pl/etui-na-tablet-samsung. Jeśli planujesz przewozić tablet w walizce, a nie pod ręką, to ważne jest, aby etui miało dodatkową warstwę amortyzującą, na przykład taką wykonaną z miękkiej gąbki. Warto też pamiętać, że korzystając z internetu na tablecie, dobrze jest sprawdzić, czy sieć, z którą się łączysz, jest bezpieczna. Aby to zrobić, wystarczy, że uruchomisz na swoim urządzeniu aplikację do VPN. 

Zabezpieczenie laptopa

Nieistotne czy zabierasz w podróż laptop służbowy, czy też sprzęt domowy, powinieneś zadbać o jego bezpieczeństwo. Jeśli przewozisz swoje urządzenie w walizce, a nie na przykład w bagażu podręcznym, to dobrze jest zadbać o jego ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zainwestuj więc w wykonany z trwałych materiałów pokrowiec, najlepiej taki wyposażony w chroniącą gąbkę. Jeśli chcesz zapewnić swojemu laptopowi dodatkową amortyzację, to umieść go w walizce między miękkimi ubraniami. Najlepiej sprawdzą się tutaj bluzy oraz swetry. Pamiętaj też, aby nie kłaść do tej samej przegródki żadnych twardych przedmiotów, na przykład szklanych butelek, które mogą uderzać o Twój laptop. Dodatkowo pamiętaj, aby nie pozostawiać sprzętu zbyt długo na słońcu, co może doprowadzić do jego przegrzania. Piasek z plaży również nie służy urządzeniom elektrycznym. Warto też pamiętać, aby tak ja w przypadku smartfonów i tabletów, w czasie korzystania z WiFi używać programów VPN. Dobrze jest również zrobić na wszelki wypadek backup plików oraz zaktualizować oprogramowanie antywirusowe.

Zdjęcie główne: fauxels/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*