Nowoczesna sala konferencyjna – w jakie technologiczne nowości warto wyposażyć meeting room w biurze?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sala konferencyjna to miejsce spotkań pracowników, ale też partnerów biznesowych, zagranicznych gości i wielu innych. Jest więc swoistą wizytówką firmy. Warto zadbać o to, by znajdujący się w niej sprzęt był najwyższej jakości, dzięki czemu wszystkie spotkania będą przebiegać w profesjonalnej atmosferze i bez problemów technicznych. Podpowiadamy, w jaki sprzęt szczególnie warto zainwestować, podczas aranżacji sali konferencyjnej.

Projektor

W dzisiejszych czasach chyba żadne spotkanie konferencyjne nie może odbyć się bez wyświetlania materiałów multimedialnych. Prezentacja to jeden z podstawowych elementów komunikacji zarówno z klientem, jak i również z pracownikami. Aby wszystko przebiegało bez zakłóceń, każda sala konferencyjna musi być wyposażona w wysokiej jakości projektory. Powinny być one wyższej klasy, niż te do użytku domowego lub szkolnego. Dzięki temu wyświetlanie prezentacji, slajdów oraz wykresów będzie przebiegało bez zakłóceń.

Podstawą dobrze działającego projektora jest lampa. To dzięki niej możliwa jest praca urządzenia przez dłuższy czas. Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na kontrast i jasność, które oferuje projektor. Od tego zależy różnica pomiędzy najjaśniejszym a najciemniejszym elementem na slajdzie. Gdy kontrast będzie zbyt niski, wyświetlany obraz będzie niewyraźny. Natomiast wysoka jasność projektora gwarantuje możliwość wyświetlania prezentacji nawet w niezacienionych pomieszczeniach.

Nie zapominajmy także o odpowiedniej rozdzielczości projektora. Do celów biznesowych najlepiej sprawdzi się FULL HF (1920/1200). Dzięki niej będziemy mogli wyświetlić obraz nawet o powierzchni 500 cali, który będzie się idealnie prezentował w dużej sali.

Najpopularniejszym stosowanym rozwiązaniem jest wieszanie rzutnika pod sufitem. Nie zajmuje wtedy miejsca i pozwala na swobodne zorganizowanie przestrzeni. Dobrze, gdy projektor ma możliwość bezprzewodowego łączenia się z komputerem.

Monitor interaktywny

Rozwój technologiczny sprawił, że tradycyjne ekrany do wyświetlania prezentacji odchodzą już w zapomnienie. Coraz częściej zastępują je monitory interaktywne, którymi można sterować dotykiem. Przy okazji może zastąpić nam komputer lub laptop. Dzięki wbudowanym aplikacjom możemy za jego pośrednictwem prowadzić videokonferencje, odtwarzać multimedia, a także współdzielić treści. Wiele z nich ma możliwość bezprzewodowego przesyłania danych – nie będziemy więc musieli plątać się wśród całej masy kabli.

Pamiętajmy, by tak jak w przypadku projektora, zwrócić uwagę na parametry monitora, takie jak rozdzielczość, wbudowane głośniki, wzmacniana szyba frontowa oraz ilość obsługiwanych punktów dotyku.

Jeżeli szukasz idealnego sprzętu do sali konferencyjnej, koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego interdesk.pl.

Fot.: Craig Lovelidge/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*