Poznaj możliwości, jakie da Ci Microsoft Office

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Microsoft Office to pakiet, który ostatnimi laty stał się złotym standardem dla aplikacji biurowych. Pomimo swojej popularności posiada przydatne funkcje, o których mało kto wie.

Tryb śledzenia zmian

Jeżeli chcesz nanieść zmiany i sugestie do czyjegoś tekstu w Wordzie, możesz to zrobić poprzez włączenie w Recenzji opcji Śledź zmiany. Word zacznie na bieżąco rejestrować wszystkie poprawki, które wprowadzisz do dokumentu, co jest szczególnie przydatne, kiedy masz za zadanie wprowadzić uwagi korekcyjne do tekstu sporządzonego przez kogoś innego. W Okienku recenzowania znajdziesz też szczegółową historię tego, co zostało zmienione, usunięte lub dodane do pliku.

Nie zapomnij również o korzystaniu z Komentarzy, które pozwolą ci odnieść się do konkretnego fragmentu tekstu bez ingerencji w jego strukturę. Kiedy prześlesz tekst dalej, następna osoba będzie mogła nie tylko ustosunkować się do twoich sugestii, ale również je zaakceptować lub odrzucić według własnego uznania.

Praca zespołowa

Wraz z możliwością korzystania z pulpitu zdalnego, oferowaną przez system operacyjny Windows 10 Pro, współpraca z innymi w pakiecie Office nigdy nie była prostsza. Wszystkie programy oferowane przez Microsoft 365 mają funkcję synchronizacji z OneDrive. Aby móc pracować z innymi zdalnie, w zakładce Plik wybierz opcję Udostępni, a następnie Zapisz swój dokument w chmurze.

Zmiany, jakie wniosą współpracownicy do pliku, będą dla ciebie na bieżąco widoczne włącznie z ich historią. Aby dodatkowo usprawnić waszą komunikację, skorzystaj z Microsoftu Planneru – programu przeznaczonego do planowania spotkań, wyznaczania zadań i zarządzania zespołem.

Ochrona właśności intelektualnej

Czy wiedziałeś, że Word pozwala ci na wstawienie znaku wodnego do dokumentu? Dzięki temu możesz chronić swoją własność intelektualną, rozsyłając napisane teksty do różnych źródeł. Wystarczy, że w zakładce Projektowanie wybierzesz opcję Znak wodny. Pomoże ci to także w oznaczaniu niektórych stron jako roboczych, dzięki czemu w trakcie pracy nad dokumentem będziesz pamiętał o wróceniu do poszczególnych fragmentów, aby je poprawić lub udoskonalić.

Przełamywanie barier językowych

Czy wiedziałeś, że Word ma opcję tłumaczenia tekstu? Wystarczy, że w panelu Recenzji wybierzesz zakładkę Przetłumacz. Następnie zaznacz opcję Przetłumacz zaznaczony tekst, a po prawej stronie programu wyskoczy kolumna Microsoftu Translatora. Ustaw, w jakim języku chciałbyś otrzymać tłumaczenie i gotowe. Możesz nawet zmienić zaznaczony fragment na jego tłumaczenie przez kliknięcie opcji Wstaw.

Potrzebujesz pomocy?

Zakupiłeś na potrzeby rodzinne pakiet Microsoft Family, ale starszy członek rodziny nie wie, jak korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji różnych programów? Na szczęście Microsoft 365 wprowadził ulepszenie starego systemu pomocy. Pozwala ono użytkownikowi na wyszukanie dowolnej frazy w bazie danych, na podstawie której programy takie jak Word czy PowerPoint dostarczą ci materiały potrzebne do znalezienia odpowiedzi na twoje pytanie.

Funkcję tę znajdziesz na górnym pasku dowolnego programu Office 365 pod nazwą Powiedz mi, co chcesz zrobić.

Personalizacja wstążki

Wstążka to inaczej górny, wyróżniony kolorem typowym dla danego programu pasek. Został zaprojektowany w taki sposób, by mieścił najważniejsze i najbardziej przydatne narzędzia dla użytkownika. Czasem jednak nie odpowiada naszym potrzebom i po prostu czujemy, że można by go ulepszyć.

W Opcjach znajdziesz możliwość personalizacji wstążki. Wybierz Dostosowywanie Wstążki, aby móc dowolnie dodawać i usuwać z niej narzędzia. Swoje ustawienia możesz również eksportować czy importować ze starego urządzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*