Artykuł sponsorowany
Telefony są coraz droższe, bardziej zaawansowane technicznie i piękniejsze. Co roku konferencje prasowe wiodących producentów przyciągają przed ekrany komputera cały technologicznie zaawansowany świat, a smartfony tuż po premierze są pożądane przez miliony odbiorców w każdym wieku. Niestety, ale wraz z coraz większym zaawansowaniem technicznym rośnie cena, ta zaś nie ma odzwierciedlenia w kwestii ich wytrzymałości na zużycie. Co to oznacza? Że w kieszeni nosimy smartfony w cenie niebezpiecznie zbliżającej się do 6-cyfrowych kwot, a ich uszkodzenie może wiązać się z wydatkiem rzędu połowy wartości nowego telefonu. Warto go zatem zabezpieczyć, tylko w jaki sposób? Jest ich przynajmniej kilka.
Cena zakupu najważniejszych w świecie smartfonów, czyli tak naprawdę okrętów flagowych, rośnie z roku na rok, podobnie jak rozdzielczość ekranów i ich przekątna, zoom optyczny czy liczba funkcji, które przez technologiczny świat oceniane są jako niezwykle istotne. Mimo iż ciężko nam porównać obecne telefony z tymi, które nosiliśmy w kieszeni jeszcze kilkanaście lat temu, to w dalszym ciągu urządzenia te cierpią na jedną, poważną wadę – łatwość ich uszkodzenia, która wynika z coraz większego zaawansowania technicznego.
Uszkodzenie to kwestia czasu. Standardem są rysy, które co prawda przeszkadzają, lecz nie ujmują smartfonom użyteczności. Gorzej jest w sytuacji, gdy zamiast rys całe smartfony pokrywają pęknięcia. Te z kolei mogą prowadzić do uszkodzenia skóry podczas korzystania z telefonu, a przez niewielkie szpary do wnętrza telefonu może dostać się wilgoć. Właśnie z tego względu warto je skutecznie chronić i to za wszelką cenę.
Absolutną podstawą tuż po zakupie smartfona powinno być z całą pewnością etui na telefon, które skutecznie chroni całe urządzenie przed skutkami większości niebezpiecznych sytuacji. Użytecznością nic nie dorównuje grubym etui, które to absorbują większość energii i nie pozwalają jej przedostać się aż do obudowy smartfona. Nieco cieńsze modele skutecznie zabezpieczają przed zarysowaniami, dlatego w większości przypadków to właśnie one stanowią najlepszy wybór łączący dobrą ochronę ze stylem.
Poszczególne modele różnią się oczywiście kolorystyką, wzorami, konstrukcją i wieloma parametrami technicznymi, przez które wybór tego idealnego może wcale nie być tak prosty, jak mogłoby się wydawać.
Pokrowiec na telefon różni się oczywiście konstrukcją, która tak naprawdę może przybierać przeróżne, wymyślne i nietypowe formy. Dużą popularnością cieszy się etui na telefon przypominające książkę, który otwiera się w podobny sposób. To rozwiązanie, które najlepiej zabezpiecza smartfon umieszczony we wnętrzu, tym samym jest najczęściej wybierany wśród wielbicieli stuprocentowej ochrony swojego cennego urządzenia nawet w razie jego upuszczenia na twardą posadzkę.
Podobnie dużą popularnością cieszy się cienka nakładka na telefon, np. iPhone, która z kolei przyciąga klientów swoją konstrukcją typu slim. Takie akcesoria w zasadzie w ogóle nie pogrubiają smartfona i są zupełnie niewidoczne od frontu. Wielu klientów docenia, poza oczywiście samą funkcją zabezpieczającą, również kwestię poprawy chwytu – producenci smartfonów upodobali sobie śliskie tworzywa, przez które każdy telefon może wymknąć się z naszych dłoni w najmniej oczekiwanym momencie.
Zadbaj o swój telefon i wybierz pokrowiec, który spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj – warto dopłacić nieco więcej i zdecydować się na ten, który będzie dobrze dopasowany do Twojego modelu smartfona. Wiele osób w celu pewnych oszczędności wybiera akcesoria z niepewnego źródła, które mogą wywoływać nacisk w jednym, źle wykonanym miejscu, np. na ekran. Co to oznacza? Jego uszkodzenie od razu w chwili upadku telefonu na posadzkę.
Fot.: Daniel Romero/unsplash.com