Jakie akcesoria dokupić do laptopa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Różnica w korzystaniu z laptopa a komputera stacjonarnego jest bardzo duża. Laptop łączy w sobie wszystkie cztery elementy, które są niezbędne do korzystania z PC – monitor, klawiaturę, mysz komputerową oraz głośniki. Zdawałoby się, że wszystko, czego potrzebujesz do używania laptopa, jest wbudowane w urządzenie. Są jednak pewne akcesoria, które mogą ułatwić korzystanie z przenośnego komputera lub zbliżyć to doświadczenie do używania PC. Podpowiadamy, jakie dodatkowe sprzęty warto dokupić do laptopa.   

Mysz komputerowa USB   

W laptopie wbudowany jest touchpad czyli specjalna dotykowa płytka, która umożliwia poruszanie kursorem myszy dotykowo. Wiele osób uważa, że jest to bardzo wygodny sposób na korzystanie z laptopa, jednak jest również ogromne grono osób, które, przyzwyczajone do korzystania z PC przez lata, nie mogą przestawić się na używanie touchpada. Tradycyjna mysz komputerowa może zostać podłączona do laptopa za pomocą kabla USB. Istnieją także bardzo wygodne myszy bezprzewodowe, które podłącza się do urządzenia za pomocą niewielkiej wtyczki USB, odbierającej sygnał z myszy. Takie myszki do laptopa kupisz w sklepie internetowym https://laptopy-enter.pl/

Torba do laptopa   

Laptopy mają tę przewagę nad komputerami stacjonarnymi, że są mobilne. Te urządzenia można przenosić i korzystać z nich w dowolnym miejscu. Kwestią na którą trzeba zwracać szczególną uwagę podczas transportowania laptopa jest jego bezpieczeństwo. Niestety komputery mogą dość łatwo uszkodzić się podczas upadku lub w wyniku dostania się wilgoci do środka urządzenia. Przed wieloma popularnymi usterkami, powstającymi podczas transportu sprzęt chronią torby na laptopy. Dobrze dobrana do wielkości urządzenia torba zapewnia skuteczną amortyzację przy lekkich uderzeniach oraz upadkach z niewielkich wysokości. Torba zabezpiecza też laptopa przed wilgocią, która może dostać się do wnętrza sprzętu i uszkodzić podzespoły, na przykład podczas opadów deszczu. Specjalna torba na laptopa to jedyna bezpieczna opcja na przenoszenie urządzenia. Noszenie go w nieprzystosowanym do tego celu plecaku lub torebce to nienajlepszy pomysł. 

Podkładka chłodząca pod laptopa   

Wentylator w laptopie znajduje się na spodzie urządzenia. Z tego powodu ustawianie sprzętu płasko na biurku lub, co gorsza, na kanapie czy pościeli, uniemożliwia poprawne chłodzenie wewnętrznych podzespołów komputera. Specjalna podstawka chłodząca pod laptopa pomaga utrzymać prawidłową temperaturę we wnętrzu urządzenia. Przegrzewanie systemu w komputerze może prowadzić do spowolnienia pracy sprzętu, awaryjnego wyłączania się laptopa, a nawet całkowitego zepsucia urządzenia. Podkładka ustawiona jest pod lekkim skosem, dzięki czemu wentylator w komputerze może skutecznie odprowadzać ciepło z wnętrza sprzętu. Bardzo często takie akcesoria posiadają również wbudowany wiatraczek, który dodatkowo chłodzi laptopa i zapobiega przegrzewaniu się systemu. 

Laptop to bardzo wygodne urządzenie, które wiele osób wybiera nad komputery stacjonarne. Fakt, że wszystkie akcesoria, jakie trzeba dokupić do PC – monitor, głośniki, klawiatura, mikrofon oraz mysz, są już wbudowane w urządzenie, sprawia, że jest to często tańsza i bardziej komfortowa w użytkowaniu opcja. Dodatki do laptopa nie są jednak zbędne, te urządzenia również potrzebują akcesoriów, aby korzystanie z nich było przyjemniejsze.

Zdj. główne: Nikita Kachanovsky/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*