Kamera do streamingu na żywo – TOP 5

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrody zoologiczne, atrakcje turystyczne, a także NASA używają kamer internetowych do pokazywania wydarzeń na żywo. Teraz gdy każdy może kupić tanią i dobrą kamerę do streamingu, to zjawisko osiągnęło całkowicie nowy poziom.

Jednym z najważniejszych gadżetów dla każdego początkującego streamera jest właśnie kamera internetowa. W tym artykule zestawiliśmy 5 najlepszych kamer internetowych, które sprawdzą się w streamowaniu. 

Rynek gadżetów technologicznych (w tym kamer internetowych) oferuje tysiące produktów. Na pierwszy rzut oka wyglądają one niemal identycznie. Właśnie dlatego poświęciliśmy czas na wyszukanie najlepszych kamer do streamingu, dostosowanych do potrzeb różnych użytkowników. Sprawdź naszą listę poniżej!

1. Microsoft LifeCam Studio

LifeCam Studio to dość poważnie wyglądająca kamera internetowa, która świetnie nadaje się do prowadzenia konferencji czy też streamowania na żywo. Ma doskonałą jakość przesyłu obrazu o rozdzielczości od 720p do 1080p. Urządzenie ma także wbudowany szerokopasmowy mikrofon zapewniający czysty dźwięk. Jeśli potrzebujesz kamery internetowej do pracy i chcesz wydać trochę więcej w celu uzyskania doskonałej jakości, kamera Microsoft LifeCam Studio będzie świetnym wyborem. 

2. Logitech C920 HD Pro

Kamera internetowa Logitech C920 HD Pro to prawdopodobnie najlepsza opcja, która łączy dobrą jakość z przystępną ceną. Urządzenie zapewnia szybkie i płynne wideo Full HD 1080p oraz transmisję na żywo w jakości Full HD 1080p. Dzięki takiej specyfikacji streamowanie na Twitch lub YouTube może odbywać się z maksymalną klarownością, a kamera zarejestruje wszystkie szczegóły i doskonale odda naturalne kolory. 78-stopniowe pole widzenia pozwala na kadrowanie do dwóch osób jednocześnie. Co więcej, Logitech C920 HD Pro ma wbudowane zintegrowane mikrofony. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu Logitech dla systemu Windows, kamerę można ustawić na śledzenie twarzy, detekcję ruchu, a także przechwytywać zdjęcia i filmy. 

3. Logitech C922

Kamera internetowa Logitech C922 została specjalnie zaprojektowana do przesyłania strumieniowego. Niezwykle stabilne połączenie zapewnia doskonałą jakość przesyłu w trakcie streamowania na Twitch i YouTube. Urządzenie oferuje rozdzielczość Full HD 1080p przy 30 fps lub superszybki HD 720p przy 60 fps. Zapewnia też świetnie brzmiący, płynny dźwięki 78-stopniowe pole widzenia. Jest to najczęściej używana kamera HD do transmisji na żywo.

Wyposażona w autofokus HD i korekcję światła, kamera C922 dostosowuje się do warunków oświetleniowych, przez co gwarantuje ostry obraz o wysokiej rozdzielczości, nawet w ciemnym otoczeniu. Dzięki dwóm mikrofonom, po jednym z każdej strony, urządzenie może rejestrować bardziej realistyczny dźwięk pod dowolnym kątem, dzięki czemu głos brzmi naturalnie i wyraźnie.

4. Logitech StreamCam

Kamera internetowa Logitech StreamCam to nowa kamera firmy Logitech do przesyłania strumieniowego, zaprojektowana specjalnie z myślą o streamingu. Urządzenie zapewnia rozdzielczość Full HD i posiada nowoczesny port USB-C.

StreamCam wykorzystuje inteligentny autofokus twarzy za pośrednictwem Logitech Capture, dzięki czemu może automatycznie kadrować obraz we wszystkich transmisjach na żywo.

Kamera ma maksymalną rozdzielczość 1080p przy 60 fps, a także bardzo dobrą optykę z 78-stopniowym polem widzenia. Co więcej, Logitech zamontował w tej kamerze dwa przednie mikrofony, które naprawdę dobrze wychwytują dźwięk. Urządzenie można ustawić zarówno poziomo, jak i pionowo.

5. Logitech Brio Stream

Ta kamera internetowa to klejnot firmy Logitech. Dlaczego? Ponieważ jest to kamera, która zaprojektowana została specjalnie z myślą o streamingu i umożliwia transmisję w jakości 4K z szybkością 30 klatek na sekundę i bezkonkurencyjną jakością obrazu.

Jest to także jedna z nielicznych kamer internetowych z funkcją HDR. Oczywiście nie ma konieczności transmitowania w 4K. Urządzenie umożliwia także ustawienie rozdzielczości do 1080p i 60 klatek na sekundę. Logitech Brio Stream utrzymuje wysoką liczbę klatek na sekundę w każdych warunkach oświetleniowych i zapewnia całkowity brak opóźnień, bezproblemowo transmitując nawet najbardziej wymagające gry. Kamera ta świetnie sprawdzi się także w przypadku wideokonferencji, oferując odbiorcom ostry obraz, płynne ruchy, a także naturalnie wyglądające kolory. Istnieje także możliwość wyboru różnych kątów widzenia:  65, 78 i 90 stopni. Oczywiście, urządzenie ma także wbudowany podwójny mikrofon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*